top of page
  • CAPL

Mens Doubles First Round Results (Winter 2021/2022)

See the bottom of this post for the results of the first stage of the Men's Doubles competition. Congratulations to the following pairs for qualifying for the second stage, to be held on Sunday 6th March:


Garry Browne & Carl McDonald

Jamie Burch & Michael O'Boyle

Ben Clements & Nathan Sanders

Sammy Cradock & Karl Day

Rich Jones & Will Scott

Ross MacIntyre & Sean O'Boyle

Jason Mills & Liam Mills

Matt Whalley & Jake Hills


WT's Sports Bar:


Matt Whalley & Jake Hills 3-2 Rex Lloyd & Nick Easey

Ian Martin & Stephen Hills 2-3 Daniel Shipp & Mike Salter


Matt Whalley & Jake Hills 3-2 Daniel Shipp & Mike Salter


Rathmore Club:


Rich Jones & Will Scott 3-1 Ed Richardson & Peter Franco

Steve Thompson & Savvas Kides 3-0 Graham Sills & Tom Sutton


Rich Jones & Will Scott 3-2 Steve Thompson & Savvas Kides


Salisbury Club:


Ben Clements & Nathan Sanders 3-1 Jim Irwin & Colin Evans


Girton Club:


Ben French & Russell Beresford 3-1 Mark Gedge & Leon Edwards

Daren Haylock & Glenn Haylock 2-3 Jamie Burch & Michael O'Boyle


Ben French & Russell Beresford 2-3 Jamie Burch & Michael O'Boyle


Histon RBL:


Carl Baier & Benny Bennett 3-2 Gerry Moore & Glyn Richmond


Jason Mills & Liam Mills 3-1 Carl Baier & Benny Bennett


Chestnut Tree:


Ross MacIntyre & Sean O'Boyle 3-0 Sam Dodd & Jack Chaplin


Caldecote Social Club:


Wayne Martin & Adam Armstrong 2-3 Chris Jenkins & Ivo Miller


Garry Browne & Carl McDonald 3-2 Chris Jenkins & Ivo Miller


Brewery Tap:


Sammy Cradock & Karl Day 3-0 Dave Edwards & Andy Green

45 views0 comments

Recent Posts

See All

TKO Quarter Final / Semi Final Draw 4TH FEB 2023 - WT'S SPORTS BAR - 7.30PM START - EVENT 1 King Street Run (H) King Street Run (A) Fulbourn SSC (IDA) CWMC G.O.A.T.S 25TH FEB 2023 - WT'S SPORTS BAR -

See revised details of ladies singles sorry for the mistake on last post on Facebook. There will be no first round on the 29th January and it will be played on the 30th March in finals week a venue to

TKO Plate 2nd Round Results Milton (A) 4-5 Salisbury (D) Bell Inn (Balsham) 3-6 Newton SSC (B) Dobblers (A) 5-4 Hardwick SSC (B) Girton SC 3-6 CWMC (Ship) Tev Xcons 3-6 Hardwick SSC (A) Rathmore (Q) 7

bottom of page